Kurucu Avukat

Hande Deniz YILDIRIM

Ofisimizin kurucu avukatıdır. 1995 yılında Ankara’da dünyaya gelen Hande Deniz YILDIRIM, TED Ankara Koleji mezunu ve TED Ankara Koleji Mezunları Derneği üyesidir. 2017 yılında Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra kurumsal ve büyük ofislerde yasal avukatlık stajını tamamlamış ve 2019 yılında Londra’da Kings Education bünyesinde Hukuk İngilizcesi Ve Uluslararası Sözleşmeler Eğitimi alarak Türkiye’ye dönmüştür. C2 Advanced seviyesinde İngilizce ve B1 seviyesinde Fransızca bilmektedir. Halihazırda Ankara Barosuna bağlı olarak avukatlık yapmaktadır ve Adalet Bakanlığı bünyesinde uzman arabulucudur. Ankara Barosu Adli Yardım Merkezinde 2021 ve 2022 yıllarında gönüllü avukatlık yapmıştır. Sağlık Hukuku ve Tıbbi Malpraktis alanlarında aldığı eğitimler akabinde Ulusal Diyabet Kongresinde konuşmacı olarak yer almıştır. Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi iş birliği ile verilen Avukatlar İçin İnsan Hakları Eğitimi, Uzlaştırmacı Eğitimi, Marka ve Patent Vekilleri Derneği eğitimleri başta olmak üzere sayısız eğitimi başarıyla tamamlamıştır. Aynı zamanda TEMA Vakfı gönüllüsüdür.

Aile Hukuku, Borçlar Hukuku, Ceza Hukuku, Bilişim Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, İş Hukuku, Ticaret Hukuku ve Sağlık Hukuku alanlarında uzmandır. Ağırlıklı olarak bireysel müvekkillere, yabancı müvekkillere ve kurumsal şirketlere hukuki danışmanlık vermektedir.

Danışman Avukat

Şerefnur ÖKSÜZLER

Ofisimizin danışman avukatıdır. 1999 yılında ABD- Virginia’da doğmuştur. Lise eğitimini Ankara Hacı Ömer Tarman Anadolu lisesi ardından Açı Kolejinde tamamlamıştır. 2017 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesine girmiştir. Üniversite eğitimi sırasında, Deniz Hukuku Zirvesi, Kişisel Gelişim Zirvesi, Çocuk Hakları ve Çocuğun Korunması konularında sempozyumlara katılmış olup sertifika sahibidir.

Ceza hukuku, iş hukuku, idare hukuku, aile hukuku ve borçlar gibi hukukun çeşitli alanlarında çalışmalar yürütmektedir. CMK ve Adli Yardım alanlarında eğitimini tamamlamış olup sertifikaları mevcuttur. İleri derecede İngilizce bilmektedir.Danışman Avukat

Gamze DİNÇER

HDY Hukuk bürosu stajyer avukatlarından Gamze Dinçer 1999 yılında Ankara’da doğmuştur. İlk ve orta öğretimini Ankara’da tamamlayarak 2018 yılında tam burslu olarak girdiği Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesinden yüksek not ortalaması ile onur öğrencisi olarak mezun olmuştur.

Üniversite hayatında öğrenci topluluklarında ve Hukukta Kariyer Forumlarında düzenli olarak görev almış, fikri mülkiyet hukuku, spor hukuku, tahkim gibi alanlar başta olmak üzere forumlar ve sempozyumlara katılmıştır. Halihazırda TOBB UYUM bünyesinde MED - ARB eğitimi almakta olan stajyer avukatımız, tahkim hakemliği alanında kendini geliştirmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Hacettepe Üniversitesinde bir yıl İngilizce eğitimi almış olup iyi derecede İngilizce, ileri seviyede Korece ve başlangıç düzeyinde Fransızca bilmektedir. Çalışmalarını Ceza Hukuku, İş Hukuku ve Aile Hukuku alanlarında yoğunlaştırmıştır.

 

Danışman Avukat

Can YÜKSEL

Ofisimiz stajyer avukatlarından Can YÜKSEL 1998 yılında Ankara’da doğmuştur. İlk ve orta öğretimini Ankara’da tamamlayarak 2018 yılında girdiği Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesinden yüksek not ortalaması ile onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Orta düzeyde İngilizce bilmektedir.  
Stajyer Avukat

Gizem KARAAĞAÇ

HDY Hukuk&Danışmanlık bürosu stajyer avukatlarından Gizem Karaağaç 1998 yılında Ankara'da doğmuştur. Lise eğitimini Ankara'da tamamlayarak 2018 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesine girmiştir. Öğrencilik yıllarından beri farklı hukuk bürolarında staj yapmış olup Hukuk fakültesinden mezun olmasının ardından Ankara Barosunda yasal stajını başlatmıştır.
Öğrencilik yıllarında ve yasal staj döneminde hukuki konularda çeşitli makaleler yazmış olup iyi düzeyde İngilizce bilmektedir. Çalışmalarını Ceza Hukuku, Aile Hukuku ve İş Hukuku alanlarında yoğunlaştırmıştır.